Włosy po trwałej

Włosy po trwałej

Kobieta nigdy nie jest zadowolona ze swojego wyglądu. Zawsze chciałaby jakiejś zmiany, żeby poprawić sobie samopoczucie. Nie trzeb wcale radykalnie zmieniać swojego wyglądu, wystarczy zmienić fryzurę.

I tu znowu pojawia się dylemat, bo jak zadowolić te, które mają kręcone włosy, tak jak te, które chciałyby takowe mieć. Loki podobno są wyjątkowym substytutem kobiecości, mimo iż nie każda z nas ma możliwość nosić na głowie burze loków, to może sobie zafundować trwałą. Dobrze wykonana trwała nie zniszczy włosów, a na pewno doda fryzurze objętości i sprawi, że nie będą już takie oklapnięte.

Co sprawia, że proste włosy zaczynają się kręcić. Każdy włos jest zbudowany z cząstek proteinowych, które połączone są specjalnymi wiązaniami. Od ułożenia tych wiązań zależy, czy nasze włosy się kręcą, czy tez mają prostą strukturę. Płyny do trwałej ondulacji mają w swoim składzie substancje rozpuszczające te wiązania, a na miejsce tych rozpuszczonych powstają nowe, które zależą od tego, na jakie wałki zostaną nakręcone włosy.

Jest jednak wiele przyczyn, dla których włosy nie powinny być nakręcane, a już na pewno nie powinno się tego zabiegu wykonywać samodzielnie w domu. Jeżeli włosy są wyjątkowo cienkie poproś o wykonanie zabiegu osobę, która zna się na tym dobrze. On dobierze odpowiednie kosmetyki, które będzie można długo i bezpiecznie stosować na skórze głowy bez strachu, że może nas spotkać coś złego. Kiedy jednak zdecydujesz się na wykonanie zabiegu samodzielnie, odpowiednio się do niego przygotuj. Poświęć chwilę, by dobrać odpowiedni płyn do twojego rodzaju włosów. Są płyny bardzo mocne, które dostosowane są do włosów grubych i gęstych, tak, aby skręt był odpowiedni, ale są tez specjalnie dobrane do włosów słabych i wrażliwych. Ten jest dużo bardziej delikatny.

Aby osiągnąć odpowiedni skręt ważny jest odpowiedni dobór wałków. Dzięki odpowiednim wałkom twoje loki będą wyglądały naprawdę wspaniale i na pewno nie będą przypominały owczego runa. Zamiast mocnych skrętów można uzyskać również łagodne fale i zawinięte sprężynki. Wszystko zależy od rodzaju płynu i zastosowanych wałków. Są momenty jednak, kiedy, nawet jeśli zdecydowałaś się na samodzielne kręcenie włosów, powinnaś skorzystać z pomocy kogoś z domowników. Ponieważ trudno jest dostać się do partii włosów znajdujących się z tyłu głowy warto skorzystać pomocy matki, siostry, czy koleżanki. Można również skorzystać z ich pomocy przy aplikacji płynu do utrwalania.

W jaki sposób dowiedzieć się, że nasza fryzura jest już gotowa? Wystarczy rozkręcić jeden z wałków i zobaczyć w jakim stanie jest włos. Jest to bardzo istotne, gdyż zbyt długo naniesiona trwałą może spalić włos i zrobić z nas uroczego baranka. Taki zabieg należy pierwszy raz zrobić po pięciu minutach, ponieważ tylko w ten sposób jesteśmy w stanie sprawdzić, czy płyn dobrze reaguje z naszymi włosami.

Jeżeli do tej pory miałaś problem z przetłuszczającymi się włosami, to teraz masz jeszcze jeden powód, aby zrobić sobie lekką trwała. Ma ona bowiem tę cudowną właściwość, że dzięki niej skóra głowy bardzo się wysusza, przez co nie trzeba tak często myć włosów. Niestety, jeżeli miałaś odwrotny problem, to będziesz musiała bardzo intensywnie nawilżać włosy. Warto używać wtedy szamponów do włosów zniszczonych lub przesuszonych. Można również poddać się zabiegowi nawilżającemu skórę głowy w salonie fryzjerskim.

Jeżeli chciałabyś dodatkowo zmienić kolor włosów, powinnaś odczekać tydzień lub nawet dziesięć dni. Dlaczego? Z dwóch powodów, po pierwsze sama trwała jest już dosyć obciążającym zabiegiem jeżeli chodzi o włosy, a dodatkowo substancja zawarta w płynie do utrwalania rozbija pigment farby, w związku z tym kolor może się długo nie utrzymać na naszej głowie. Jeżeli jednak poczekasz, zarówno kolor jak i skręt powinny zmienić twoją fryzurę bez uszczerbku dla struktury włosa.

O włosy kręcone warto dbać, by nie puszyły się i nie były przyklapnięte. Do pielęgnacji warto używać specjalnych kosmetyków, które są przygotowane dla włosów kręconych. Można skorzystać z całej gamy szamponów, maseczek, czy odżywek. No i kto powiedział, że kobieta nie może się zmienić z dnia na dzień nie do poznania?

reklama

KOBIETA

www.klubodchudzania.pl www.antykoncepcja.net www.astmaoskrzelowa.pl